Kecskemét City Balett
Bemutató
Az előadást Radnóti Miklós Erőltetett menet és a Hetedik ekloga című verse ihlette.
Háború. Harc. Küzdés. Küzdelem. Mindennapi küzdelem…. Mi lesz a sorsunk ebben az embertelen világban?
A szép természetben ott az embertelenség. A megsemmisülés pillanatáig új levelet hajtó, erős tölgyként kell élnünk. A világ rendje felborult, az igazi, örök értékek már nem igazak többé.
Hogyan lehet és kell mégis megőrizni az örök értékeket, hogy azok valóban örökké élhessenek?
Mik a járható utak? Vadmacskaként, örökké éberen, félve surranva, és mindig ugrásra készen, ha ellenség támad. Vagy féregként, az emberi önbecsülést eldobva, behódolni az ördögnek.
Szétbombázott otthonok és a béke nyugalma helyett a mindent behálózó félelem….pusztulás víziója tárul elénk. A közös motívum a tárgyi és szellemi értékek pusztulása. Az emberi belső vívódás, ellentétes érzéseink, gondolataink küzdelme. Az ember az élet idilli vágya és reménye mellett rakja le voksát, és az elveszett béke emlékképeibe kapaszkodunk. Ezekből a képzeletbeli emlékezésekből merítjük végső erőinket.
Az életért vállalni kell a küzdelmet! Haláltudat és élni akarás. Nem marad más, mint a harc és remény…
Előadók: Domán Dalma, Szőllősi Krisztina, Matkovics Norbert, Földesi Milán, Szóka Roland
Látvány: Minorics Krisztián, Feledi János
Fény: Katonka Zoltán
Kecskemét City Balett művészeti vezető: Barta Dóra Harangozó díjas Érdemes művész
Rendező-koreográfus: Feledi János, Fülöp Viktor ösztöndíjas
2013 szeptemberében alakult meg a kecskeméti színház tánctagozata, a Kecskemét City Balett. A táncegyüttes vezetője Barta Dóra Harangozó- és Imre Zoltán-díjas táncművész, érdemes művész, 2001 és 2007 között a Szegedi Kortárs Balett vezető táncosa, mellette az Egri Fesztivál Balettet vezette, 2009-től a Badora Dance Company-t, 2009 és 2011 között pedig az egri Gárdonyi Géza Színház tánctagozatát irányította. 2011 óta a Magyar Táncművészeti Főiskola tanára.
www.facebook.com/kecskemetcitybalett
Nagyon jó volt a tegnapi előadás, könnyen érthető, remekül közvetítette a mondanivalót. Most voltunk először balett előadáson, maradandó élményt nyújtott. Csak így tovább!
VálaszTörlésTetszett az előadás, leginkább a letisztultsága fogott meg.
VálaszTörlésKampf. Harc, csata, küzdelem. Harc az életért, az élettel, a halállal vagy a halálért. Feledi János alkotása nem is lehetne aktuálisabb. A megközelítés, az előadás alapgondolata aktuális (sajnos), mindig is az volt, és ha így folytatjuk, lesz is.
VálaszTörlésAz állatvilágban – habár nem vagyok mély ismerője – nem tudok olyan fajt, aki magát pusztítja, és nem a túlélés vagy más fajfenntartási ösztön okán. Csak az ember tesz ilyet. A Kampf ezt csapja a néző arcába. És azt, hogy a gyűlölet gyűlöletet szül.
Az újkori történelemből bevésődtek közös emlékezetünkbe olyan szimbólumok, melyek jól azonosíthatóak. Cipők feketék, csillagok sárgák, vörösek, rabruhák szürkék és így tovább. Vajon bevésődnek-e ugyanígy nóták, szép dallamosak, hogy már ne a muzsikát, a gazdag kultúrát jelentsék, hanem egy újabb fájdalmas közös tapasztalást? Ne így legyen.
Öt remek táncos csapta az arcunkba, mintegy emlékeztetőül, hogy milyen az Ember, milyenek tudunk lenni. Radnóti Miklós után szabadon. Ez történt a Bethlen téren vasárnap tizenötödikén.