Úton

Kun Attila koreográfiái a Magyar Táncművészeti Főiskola Moderntánc szakirány végzős növendékeinek előadásában

Az előadáshoz tartozó blogbejegyzések

1. Vivaldi: Négy évszak – Tél (9’)
2011 telén kezdtem dolgozni az évfolyam növendékeivel. Egy „félkész” lépésanyaggal érkeztem hozzájuk, amit a növendékek fizikai képességihez mérten alakítottunk át. Inspiratív időszak volt számomra, hogy munka közben ismerhettem meg és ismerhettem fel a növendékek egyéni erősségeit és a még erősítésre szoruló képességeiket. Tanári rendtartással, katonás fegyelemmel dolgoztunk, aminek az eredménye egy muzikális, Vivaldi zenéjéhez méltó míves előadás.

2. Me voy (3’)
Zene: Umebayashi – Yumenji's theme
Előadó: Takács Zsófia
A koreográfia egy csipetnyi tiszteletadás Spanyolország felé. 2012 első három hónapját töltöttem el ebben a csodálatos és élettől duzzadó országban. „Jöttment” voltam, de családtagként fogadtak és engedtek utamra. Köszönöm!

3. Úton (15’)
Zene: Lajkó Félix /Hosszú/
Friss darab. A növendékek – akik már-már kész előadók és kész táncművészek – a vizsgakoncertjükre készülnek ezzel a darabbal. A koreográfia célja, hogy technikai és előadói képességeik felső határait lépjék át. Elhagyják a „még lazán képes vagyok rá” álbiztonsági zónáját, és a „legközelebbi fejlődési zónát” vegyék célba. Csakúgy, mint ahogy majd tenniük kell professzionális karrierjük minden egyes napján.

Koreográfia és fényterv: Kun Attila

2011 óta dolgozom a növendékekkel. Tavaly már két koreográfiámat is eltáncolhatták, és most az év végi vizsgakoncertjükre az Úton című darabot készítem számukra, aminek az előpremierje ma este lesz.
Fontos pillanatnak tartom, hogy Szögi Csaba meghívta a növendékeket és így magát a Táncművészeti Főiskolát a fesztiválra. Ugyan az én nevem fogja össze az estet – hiszen mindhárom koreográfiát én készítettem – de ennél sokkal fontosabbnak tartom azt a tényt, hogy egy új generáció mutatkozik be. Egy olyan generáció, amelyik már tudatos képzéssel sajátítja el a nemzetközi kortárs tánc szaktudást. Kezdő lépésekkel bár, de véleményem szerint markáns változásokat fognak előidézni a magyar modern tánc piacán.
Az est részben eklektikus, hiszen a darabok zenei és szerkezeti egységet nem alkotnak, viszont a gondolati egység ereje – ahogy a végzős növendékek „társulati” előadáson keresztül adnak számot tudásukról – mindenképp valódi teljes élményt ad. (Kun Attila)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése